Fico, Trošková, Bugár……a Slovák ako toaletný papier.

Autor: Lukáš Jančúch | 17.3.2018 o 14:09 | Karma článku: 7,17 | Prečítané:  2109x

Slečna Trošková možno zmení národnosť, Bugár na billbordoch zmení "character rozhoduje" na "Fico rozhoduje" a samozrejme premiér v depresii....pardón v demisii, nezmení nič…

Teda zmení asi to, že nebude podpisovať vládne dokumenty, a bude telefonovať s Pellegrinim 100x častejšie ako doteraz.

Slečna Trošková pravdepodobne vymení aj svoj šatník, najmä kabelky. Nie je to sranda nosiť z banky v kabelke pol milióna eur svojmu priateľovi, najmä ak sa ponáhľáte na obed na Úrad vlády. Ale ak vymení aj národnosť, za talianskú, vykašle sa priamo na Neapol (dúfajme, že netromfne popularitou Mareka Hamšíka) a skúsi Miláno, tam majú kabeliek dosť a majú tam aj rozmery na väčšie obnosy ako pol milióna eur.

Pán Bugár má počas týždňa rôzne druhy charakterov. Tie závisia najmä od toho, s kým sa stretne. V nedeľu v politických reláciach a v pondelok na sneme svojej strany mu často šepká a radí anjel a svedomie voliča na pravej strane ramena, ale už v stredu a do konca týždňa mu radí Fico na ľavej strane ramena.

Možno bol Fico pri demisii u Kisku na antidepresívach, alebo.....a to je pravdepodobnejšie, sa cítil v pozícii víťaza doteraz rozohratej partie. No úškrny a jasný politický výsmech rozcítia státisíce, možno aj milión Slovákov nie tým správnym národným cítením. Cítením politicky úbohým, pocitom menejcennosti a pohŕdavosti. Keď však emócie po čase opadnú, bude na nás uvedomelých a dostatočne dlho hlúpo klamaných, či ukážeme veľkosť nespokojnej a podvedenej spoločnosti.

Lebo história nám dáva za príklad, že Veľkosť a Sila nespokojného davu dokáže ukázať tú dostatočne falošnú demokraciu, otvoriť ústa ľuďom, ktorí sa doteraz báli hovoriť, odhalia ďalšie tajné klamstvá a možno dostanú politika s úškrnkami nie do politického dôchodku, ale do politickej basy.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hamšík vypadol z Ancelottiho zostavy, o odchode neuvažuje

Nerozumiem, odkiaľ tieto správy pochádzajú, odbil tvrdenia agent Petráš.

Blog Radovana Bránika

Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von

Ľudia z pozadia firmy BYTES sa v obave z negatívnej publicity ozvali.


Už ste čítali?